Jak działa kosiarka bijakowa na wysięgniku?

Jak działa kosiarka bijakowa na wysięgniku?

Kosiarki bijakowe w sposób ekologiczny pomagają w konserwacji terenów i zieleni. Szczególnym przypadkiem jest kosiarka bijakowa na wysięgniku. Co dzięki niej możesz osiągnąć? Jakie tereny można poddać mulczowaniu? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Czym jest kosiarka bijakowa?

Kosiarka bijakowa to sprzęt, który skutecznie ścina i miesza z glebą pokos. Sprawia to, że tak skoszone pozostałości roślin, krzewów i drzew zostają zmulczowane. Dzięki mulczowaniu pokos pozostaje w obiegu zamkniętym, więc jest to ekologiczny sposób pozbycia się pozostałości z terenu. Dzieje się tak za sprawą noży bijakowych, które mają budowę zagiętych, ostrych łopatek. Można wybrać pomiędzy rodzajami noży X lub Y. Jakie są rodzaje kosiarek bijakowych? Przede wszystkim można je sklasyfikować pod względem mocy ciągnika – od 10 do 300 koni mechanicznych. Ponadto jest możliwe sklasyfikować je pod względem montażu i położenia głowicy roboczej. Tutaj wyróżnia się kosiarki bijakowe, takie jak:

- przednie,

- tylne,

- tylno-boczne,

- boczne,

- wysięgnikowe.

Jak działa zatem ostatni typ, czyli kosiarka bijakowa wysięgnikowa?

Zasady działania i zastosowanie kosiarki bijakowej na wysięgniku

Kosiarka bijakowa na wysięgniku zazwyczaj jest podłączana do ciągnika. Posiada wysokie ramię, które sięga do 11 metrów. Dzięki temu operator kosiarki może dotrzeć do gleby, która znajduje się w trudno dostępnych miejscach. Typ noży bijakowych, jaki stosuje się w tego rodzaju kosiarkach zależy od terenu, na którym będą przeprowadzane prace. Jakie są zastosowania kosiarki bijakowej na wysięgniku?

- Mulczowanie pokosu w rowach, miejscach nierównych i poboczach.

- Oczyszczanie i utrzymanie zieleni obok dróg, autostrad i sadów.

- Mulczowanie pokosu w innych trudnodostępnych miejscach.

Wróć do bloga